Transfer Panoları

Enerji sektöründe, enerji sürekliliği ve güvenliği önemli bir konudur. Bu nedenle, mevcut bir elektrik şebekesine jeneratör eklenmek istendiğinde, şebeke ile jeneratörün uyumlu bir şekilde çalışmasını sağlamak için transfer panoları kullanılır.

Transfer panosu, jeneratör ve şebeke arasındaki enerji transferini anahtarlar tarafından kontrol ederek güvenli hale getirir. Bu pano, şebeke elektriği kesintiye veya düşüşe uğradığında jeneratörü devreye sokar ve elektrik akımı normal seyrine geçtikten sonra tekrar şebekeye aktarır. Bu sayede, yükler aktif şebekeden beslenirken, şebeke elektriği kesintiye uğradığında jeneratör devreye girerek yükü beslemeye devam eder.

Transfer panoları manuel veya otomatik olarak çalışabilir. Manuel yöntemde, bir operatör tarafından transfer gerçekleştirilir ve jeneratör elle devreye alınır. Ancak bu yöntem pratik değildir ve enerji sürekliliği açısından daha az avantajlıdır. Otomatik yöntem ise, elektronik sensörler ve kontrol sistemleri kullanarak transferi gerçekleştirir. Bu yöntem enerji sürekliliği açısından daha avantajlıdır ve transfer gerçekleştirilirken hata olasılığı daha düşüktür.

Tipik bir transfer panosu, jeneratörün gerçekleştireceği güce göre, en az jeneratör kadar kuvvetli olmalıdır. Dağıtım panosunda yükler, acil olan ve olmayan olarak ikiye ayrılır. Bu ayırımın olmadığı durumlarda, kontaktör ve motorlu şalter, şebeke gücü baz alınarak seçilmelidir.

BS Elektrik, yıllarca tecrübeye sahip ve profesyonel bir kadroyla pano üretimlerini gerçekleştirmektedir. Firmamız, müşteri gereksinimlerini kusursuzca analiz ederek, projelere uygun panoları ortam şartlarına göre tasarlamaktadır. Elektrik ve otomasyon sistemlerinin oluşturulması ya da revizyonu için ihtiyaç duyulan panoların tasarımı, imalatı ve montajı konularında deneyimli kadromuz ile esnek ve modüler sistemler sunmaktayız. Firmamızı tercih ederseniz uzun ömürlü ve profesyonel kalitede transfer panosu ürünleri ile bu panoların monte edilmesi için profesyonel destek alabilirsiniz. İletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşarak hem ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir hem de transfer panosu siparişi verebilirsiniz.

Ziyaretçi:33