MCC Panolar

MCC (Motion Control Chart) panolar, endüstriyel amaçlı sistemlerde motor gücünün hareketi ile işlerlik kazanan sistemlerin (pompaların, fanların, vb.) yoğun olduğu tüm alanlarda uzaktan veya yakından kontrolünün sağlanabildiği sistemlere destek veren panolardır. Bu tip panolar, motorların beslenmesi ve kumanda edilmelerini sağlar ve içerisinde ana besleme üniteleri, kontaktörler, motor koruma şalterleri, faz koruma röleleri, motor sürücüleri gibi gerekli ekipmanları bulundurur.

MCC panolarının en önemli özelliklerinden biri, motorların kontrolünün otomatik olarak yapılmasıdır. Bu sayede, sistemlerin daha verimli ve güvenli bir şekilde çalışması sağlanır. Ayrıca, MCC panoları, PLC (Programmable Logic Controller), merkezi otomasyon ve SCADA (Supervisory Control and Data Acquisition) sistemleri için gerekli haberleşme altyapısına da sahiptir.

MCC pano, fabrikalar, arıtma tesisleri, pompa istasyonları ve üretim hatları gibi motor kullanımının yoğun olduğu yerlerde sıklıkla kullanılır. Bu tip panoller tasarlanırken bakım kolaylığına, güvenli ve kolay erişebilirliğe, mümkün olabildiğince az arıza oranına ve hızlı arıza giderme imkanına özen gösterilir.

MCC panolarının içerisinde kullanılan tüm malzemelerin projeye uygun olarak etkilenmesi ve numaralandırılması önemlidir. Bu sayede, olası bir arızaya kolay erişebilmek ve giderebilmek mümkün olur.

BS Elektrik, yıllarca tecrübeye sahip ve profesyonel bir kadroyla pano üretimlerini gerçekleştirmektedir. Firmamız, müşteri gereksinimlerini kusursuzca analiz ederek, projelere uygun panoları ortam şartlarına göre tasarlamaktadır. Elektrik ve otomasyon sistemlerinin oluşturulması ya da revizyonu için ihtiyaç duyulan panoların tasarımı, imalatı ve montajı konularında deneyimli kadromuz ile esnek ve modüler sistemler sunmaktayız. Firmamızı tercih ederseniz uzun ömürlü ve profesyonel kalitede MCC pano ürünleri ile bu panoların monte edilmesi için profesyonel destek alabilirsiniz. İletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşarak hem ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir hem de MCC pano siparişi verebilirsiniz.

Ziyaretçi:57