GES Panoları

Güneş Enerji Sistemleri (GES), günümüzde enerji üretiminde önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle son yıllarda güneş enerjisi teknolojilerindeki hızlı gelişmeler ve maliyetlerin düşmesi nedeniyle güneş enerjisi sistemleri cazip bir seçenek haline gelmiştir. GES sistemlerinin temel bileşenlerinden biri olan GES Panoları, güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürür.

GES panosu iki çeşit olarak adlandırılır: GES Ana Pano ve GES Saha Pano. GES Saha Panoları, güneş paneli guruplarının yanında konumlandırılır ve her güneş paneli grubundan gelen enerji sigorta, kaçak akım ve parafudr ile korunur. Bu panolar sahada kullanıldığından harici tip üretilir. Saha Panolarından gelen enerji Transformatör yakınında konumlanan GES Ana Panosuna aktarılır. GES Ana Panosunda yine gerekli koruma, kontrol ve ölçümler yapılarak enerji trafoya aktarılır.

GES sistemleri, fabrikalar, lojistik firmaları, depolar ve çatı kullanımına sahip binalar için özellikle uygun bir seçenektir. Çatıda üretilecek olan elektriğin neredeyse hiçbir kayba uğramadan elektriği iletiyor olması, kullanılan enerjinin kalitesini yükseltmekle birlikte işletme sahiplerinin ödemekte oldukları yüksek elektrik bedellerinin önüne geçebilmektedir.

BS Elektrik olarak, profesyonel personellerimiz ile GES panolarının monte edilmesi için sizlere yardımcı olmaktayız. Firmamız GES sistemlerinin oluşturulması ya da revizyonu için ihtiyaç duyulan panoların tasarımı, imalatı ve montajı konularında deneyimli kadrosu ile esnek ve modüler sistemler sunmaktadır. Personellerimiz tarafından monte edilen GES panoları daha sonra kullanıma hazır hale gelir. İletişim adreslerimiz üzerinden bize ulaşarak hem ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir hem de GES panosu satın alabilirsiniz.

Ziyaretçi:45